Fizjoterapia Kraków - Limfomed Przywracamy Zdrowie Pacjentów

Med
Limfo
Przejdź do treści

Fizjoterapia Kraków

TRUDNE DROGI PROWADZĄ DO PIĘKNYCH MIEJSC

FIZJOTERAPIA W LIMFOMED

Skutecznośc potwierdzona zadowoleniem klientów
Wybierz usługi fizjoterapii w Krakowie
Fizjoterapia jest jednym z działów medycyny, której głównym celem jest przywrócenie lub polepszenie stanu zdrowia pacjenta, jednak jeśli nie jest to możliwe -utrzymanie jej w obecnym stanie lub spowolnienie procesu chorobowego. Działa głównie na fizyczne aspekty organizmu, jednak nie tylko, ponieważ często zmniejszenie dolegliwości bólowych czy poprawienie sprawności ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

Sama w sobie fizjoterapia jest młodą dziedziną, chociaż jej elementy były stosowane już w odległych czasach starożytności. Jej rozwój jest wyjątkowo prężny, przez co ciągle zyskuje zwolenników, a efekty zadziwiają coraz bardziej. Niejednokrotnie może pomóc tam, gdzie lekarze rozkładają ręce.
Tytuł fizjoterapeuty na chwilę obecną można uzyskać, kończąc jednolite studia fizjoterapii, zakończone egzaminem państwowym oraz zarejestrowaniem się w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów. Warto przypomnieć, że postępowanie te rozpoczęło swoje działanie w 2017 roku, ponieważ wcześniej tytuł ten posiadały osoby po technikum fizjoterapii, licencjacie oraz wyższych etapach edukacji w tym kierunku.

Zmiany miały na celu ochronę pacjenta przed "pseudo terapeutami". Osoby takie bardzo często występowały na rynku i wykonywały zabiegi, których nie rzadko nie znali dokładnie, a zwłaszcza przeciwwskazań. Pacjent nie miał wtedy możliwości sprawdzeni w wiarygodnym źródle kompetencji danej osoby, co często mogło się skończyć źle dla zdrowia pacjenta.
Powinieneś wiedzieć!
Na chwilę obecną wszyscy mianujący się tytułem fizjoterapeuty muszą mieć prawo wykonywania zawodu. Dodatkowo dłuższy brak aktywności zawodowej powoduje cofnięcie tych uprawnień.Fizjoterapeuci, wielokrotnie są nazywani fizykoterapeutami, niestety mylnie. Nie jest to duży błąd i z pewnością osoby mówiące tak nie chcą nikogo urazić, ale warto uświadomić im jaka jest różnica.

Otóż fizjoterapia dzieli się na trzy dziedziny: kinezyterapię, fizykoterapię oraz masaż z terapią manualną, więc słowa te różnią się zakresem kompetencji. Również dość powszechne jest równoznaczne rozumienie tego terminu z rehabilitacją, która obejmuje większy zakres działania np. psychologicznego czy socjologicznego.
 STUDIO LIMFOMED
Studio medyczne LIMFOMED zapraszam na zabiegi zdrowotne z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii do swojego świetnie wyposażonego  gabinetu w Krakowie.
Usługi prywatne min. osteopaty w przystępnych cenach.
ADRES
Studio LIMFOMED
ul. Grunwaldzka 26
31-524 Kraków
Tel. 12 656 51 22
tel. kom. 697 133 318
GODZINY OTWARCIA
Pn: 10:00 - 17:00
Wt: 12:00 - 18:00
Śr: 12:00 - 17:00
Czw: 12:00 - 18:00
Pt: 12:00 - 17:00
Sob: 08:00 - 14:00
PROJEKT   KREATYWNE STUDIO
Wróć do spisu treści