Ortopeda Kraków - Limfomed Przywracamy Zdrowie Pacjentów

Med
Limfo
Przejdź do treści

Ortopeda Kraków

LEKARSTWA NIE ZAWSZE SĄ KONIECZNE ALE WIARA NIEZBĘDNA

ORTOPEDA W LIMFOMED

Skutecznośc potwierdzona pozytywnymi opiniami
Wybierz usługi traumatologa w Krakowie
Ortopedia to dziedzina medycyny, która wraz z chirurgią urazową zajmuje się skutecznym leczeniem wszelkich chorób oraz urazów, które powiązane są z narządami ruchu. Specjalista ortopeda leczy wady narządu ruchu, które to zostały nabyte w trakcie rozwoju organizmu, jak również które pacjenci posiadają od urodzenia.

Jest to powszechnie znana dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz usuwaniem dolegliwości układu kostno- mięśniowo- stawowego, wśród których można wymienić uszkodzenia więzadeł stawowych oraz różnorodne uszkodzenia stawów, mięśni oraz nerwów.
Żeby dobrze zrozumieć rozległe zagadnienia z tej dziedziny przyszły lekarz ortopeda, musi opanować perfekcyjnie wiedzę związaną z anatomią człowieka, fizjologią ruchową oraz zagadnienia z zakresu biomechaniki. Najczęściej specjalistę ortopedę odwiedzają pacjenci, którzy doznali złamania kości układu szkieletowego.

Ponadto lekarz ortopeda zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem wad narządów ruchu, które to mogą powstawać zarówno w życiu płodowym, jak i w trakcie życia ludzkiego. W celu dokładnego i trafnego rozpoznania schorzenia specjalista zazwyczaj zleca pacjentowi wykonanie badań dodatkowych, wśród których można wymienić: zdjęcia RTG, jądrowy rezonans magnetyczny czy elektrodiagnostykę.
Czy zdajesz sobie sprawę że ?
W wielu przypadkach leczenie ortopedyczne jest powiązanie z rehabilitacją oraz bioinżynierią. W przypadku złamać i pęknięć kości, czy uszkodzenia stawów konieczne jest zazwyczaj unieruchomienie uszkodzonej części ciała za pomocą gipsu. Ponadto, w niektórych przypadkach, w celu skutecznego leczenia używane są aparaty ortopedyczne oraz wykonywane są zabiegi operacyjne, których zadaniem jest rekonstrukcja kości czy mięśni, dzięki użyciu implantów oraz protez. Po przeprowadzonej operacji czy nawet mniej inwazyjnego zabiegu zawsze konieczna jest rehabilitacja pacjenta, dzięki której może on szybciej powrócić do zdrowia oraz pełnej sprawności ruchowej.

 STUDIO LIMFOMED
Studio medyczne LIMFOMED zapraszam na zabiegi zdrowotne z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii do swojego świetnie wyposażonego  gabinetu w Krakowie.
Usługi prywatne min. osteopaty w przystępnych cenach.
ADRES
Studio LIMFOMED
ul. Grunwaldzka 26
31-524 Kraków
Tel. 12 656 51 22
tel. kom. 697 133 318
GODZINY OTWARCIA
Pn: 10:00 - 17:00
Wt: 12:00 - 18:00
Śr: 12:00 - 17:00
Czw: 12:00 - 18:00
Pt: 12:00 - 17:00
Sob: 08:00 - 14:00
PROJEKT   KREATYWNE STUDIO
Wróć do spisu treści