Osteopatia Kraków - Limfomed Przywracamy Zdrowie Pacjentów

Med
Limfo
Przejdź do treści

Osteopatia Kraków

DOTYK KTÓRY LECZY

OSTEOPATIA W LIMFOMED

Skutecznośc potwierdzona medycznie
Wybierz usługi osteopaty w Krakowie
Osteopatia jest ciągle rozwijającą się gałęzią medycyny manualnej, której celem jest pobudzanie ciała człowieka do regeneracji. Dzięki tej specjalizacji można wyleczyć wiele schorzeń, począwszy od uciążliwych migren, przez ból kręgosłupa, aż po problemy z przewodem pokarmowym u niemowlaków. Osteopatia jest dziedziną, która powstała ponad sto lat temu w USA, gdzie obecnie jest jedną ze specjalizacji medycznych tak jak ortopedia czy neurologia.

Opiera się ona przede wszystkim na bardzo dokładnej znajomości anatomii człowieka. Dobrze wykształcony osteopata posiada szeroki zakres wiedzy w takich dziedzinach jak fizjologia, biomechanika, psychologia oraz żywienie. Ta specyficzna dziedzina medycyny manualnej ma celu wspomaganie organizmu w procesie samoregeneracji oraz przywrócenie ruchomości poszczególnym tkankom. Specjaliści tej gałęzi medycyny zajmują się skutecznym leczeniem uciążliwych bóli kręgosłupa, bóli głowy pochodzenia migrenowego, bóli w obrębie jelit oraz bóli mięśni i stawów.
Ponadto specjaliści tej dziedziny leczą żylaki, rwę kulszową, skręcenia stawów, naciągnięcia mięśni, zastoje limfatyczne, astmę, zapalenie zatok, choroby trzewne, depresje, ADHD czy fibromialgię. Osteopata leczy więc cały organizm i skutecznie pobudza procesy autoregulacyjne i samonaprawcze. Podczas wykonywania zabiegów specjalista ma na celu znalezienie mechanizmów, które blokują prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych części ciała np. kręgosłupa.

Osteopata skupia się na całym organizmie człowieka, a nie na poszczególnych jego częściach, dlatego lecząc na przykład szyję terapeuta, może pracować w obrębie stopy czy biodra. Do osteopaty warto udać, gdy doznaliśmy jakichkolwiek urazów po operacjach, porodzie czy w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego. Osteopaci pomagają też noworodkom cierpiącym na kolki, zaparcia, ulewanie czy uporczywe biegunki.
Czy wiesz że osteopatia ?
Osteopatia jest formą medycyny niefarmakologicznej oraz nieinwazyjnej medycyny manualnej, która stara się zrozumieć dysfunkcję, z jaką zgłasza się pacjent, patrząc nie tylko na miejsce bolesne, ale także na inne układy i części ciała, które mogą znacząco wpływać na jej powstawanie. Poprzez pracę na powięziach, mięśniach, stawach, nerwach, naczyniach, trzewiach czy układzie czaszkowo-krzyżowym specjalista synchronizuje wzajemne zależne od siebie układy, przywracając wewnętrzną równowagę organizmu. Dziedzina ta należy do jednej z najbardziej skutecznych form pracy manualnej na świecie.
 STUDIO LIMFOMED
Studio medyczne LIMFOMED zapraszam na zabiegi zdrowotne z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii do swojego świetnie wyposażonego  gabinetu w Krakowie.
Usługi prywatne min. osteopaty w przystępnych cenach.
ADRES
Studio LIMFOMED
ul. Grunwaldzka 26
31-524 Kraków
Tel. 12 656 51 22
tel. kom. 697 133 318
GODZINY OTWARCIA
Pn: 10:00 - 17:00
Wt: 12:00 - 18:00
Śr: 12:00 - 17:00
Czw: 12:00 - 18:00
Pt: 12:00 - 17:00
Sob: 08:00 - 14:00
PROJEKT   KREATYWNE STUDIO
Wróć do spisu treści