Rehabilitacja Kraków - Limfomed Przywracamy Zdrowie Pacjentów

Med
Limfo
Przejdź do treści

Rehabilitacja Kraków

NAJWIĘCEJ CZASU MA CZŁOWIEK KTÓRY NICZEGO NIE ODKŁADA

REHABILITACJA W LIMFOMED

Skutecznośc potwierdzona zadowoleniem klientów
Rehabilitacja to zespół działań, które poprzez walkę z nabytymi defektami zdrowotnymi dążą do przywrócenia maksymalnych funkcji fizycznych, psychicznych oraz społecznych. Korzysta z niej liczne grono pacjentów, którzy na co dzień zmagają się na z uporczywym bólem uniemożliwiającym im normalne funkcjonowanie.

Najbardziej popularna jest rehabilitacja ruchowa, z której korzystają chorzy, którzy zostali narażeni na różnorodne urazy oraz są po przebytych zabiegach ortopedycznych. Ponadto z rehabilitacji tej korzystają pacjenci, borykający się z uciążliwymi schorzeniami neurologicznymi oraz sportowcy dbający o prawidłowe funkcjonowanie swoich mięśni i stawów. Wyspecjalizowani w tej dziedzinie rehabilitanci pomagają chorym powrócić do zdrowia poprzez wykonywanie różnorodnych zabiegów.
Rehabilitację dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: rehabilitację ortopedyczną oraz neurologiczną. Pierwsza z nich jest najbardziej popularna i dotyczy pacjentów po długotrwałym unieruchomieniu uszkodzonych części ciała. Natomiast z rehabilitacji neurologicznej korzystają pacjenci, którzy doznali poważnych urazów ośrodkowego układu nerwowego: mózgu czy rdzenia kręgowego lub borykający się z chorobą Parkinsona, czy stwardnieniem rozsianym.

Najważniejszym elementem rehabilitacji ruchowej jest kinezyterapia. Polega ona na ćwiczeniu konkretnej grupy mięśni ciała. Bardzo skuteczna jest też balneoterapia, która obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne związane z wykorzystaniem wody ze źródeł mineralnych. W zakres tego zabiegu wchodzą natryski, kąpiele, masaże podwodne, bicze wodne, okłady, picie wód mineralnych oraz inhalacje.
BARDZO WAŻNE!
Balneoterapia leczy skutecznie przewlekłe stany zapalne. Innym powszechnie znanym rodzajem jest też rehabilitacja z użyciem prądów o małej częstotliwości, które są generowane w formie impulsów. W ostatnim czasie szerokie grono pacjentów korzysta też z rehabilitacji z użyciem pola magnetycznego. Stosuje się je u osób po urazach oraz w powszechnym leczeniu bólu mięśni i stawów. Pole magnetyczne doskonale wspomaga gojenie się ran i przyspiesza rekonwalescencję po urazach oraz złamaniach kostnych.

Należy zawsze pamiętać o tym, że tylko taka rehabilitacja, która jest wykonywana kompleksowo i regularnie oraz została rozpoczęta we wczesnym stadium choroby, umożliwia szybki powrót do życia zawodowego, rodzinnego i społecznego.


 STUDIO LIMFOMED
Studio medyczne LIMFOMED zapraszam na zabiegi zdrowotne z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii do swojego świetnie wyposażonego  gabinetu w Krakowie.
Usługi prywatne min. osteopaty w przystępnych cenach.
ADRES
Studio LIMFOMED
ul. Grunwaldzka 26
31-524 Kraków
Tel. 12 656 51 22
tel. kom. 697 133 318
GODZINY OTWARCIA
Pn: 10:00 - 17:00
Wt: 12:00 - 18:00
Śr: 12:00 - 17:00
Czw: 12:00 - 18:00
Pt: 12:00 - 17:00
Sob: 08:00 - 14:00
PROJEKT   KREATYWNE STUDIO
Wróć do spisu treści